Sumas Elementary

All elementary schools start at 9 AM.

Bus #11   Driver – Kurt

TIME                       STOP

7:40         NVMS BUS GARAGE

7:45         NOOKSACK RD.

7:55         MORGAN RD.

8:00         EASTERBROOK RD. (SUMAS RV PARK)

8:04         HOVEL RD.

8:10         HILLVIEW RD.

8:15         ROCK RD.

8:20         JONES RD.

8:25         GARFIELD ST.

8:33         CLEVELAND ST.

8:35         HARRISON ST.

8:37         FIRST ST.

8:39         SECOND ST.

8:41         THIRD ST.

8:43         CHERRY ST.

8:44         MITCHELL ST.

8:45         MORTON ST.

8:47         SUMAS ELEMENTARY

Bus #27   Driver – Natalie

TIME                       STOP

7:34         NVMS BUS GARAGE

7:41         3100 BLOCK E. BADGER RD

7:43         8800 VAN BUREN RD

7:46         LINDSAY RD

7:48         LINDSAY RD. & OXFORD HILL RD.

7:55         TRAPLINE RD

7:58         2300 BLOCK E. BADGER RD.

8:01         8900 VAN BUREN RD.

8:04         9200 VAN BUREN RD.

8:06         CLEARBROOK RD.

8:13         GARRISON RD.

8:18         HALVERSTICK RD.

8:22         9800 VAN BUREN RD.

8:24         HOLMQUIST RD.

8:31         RIDGEVIEW

8:34         KNEUMAN RD.

8:36         JOHNSON ST.

8:40         W. FRONT ST.

8:43         SUMAS ELEMENTARY

Bus #2   Driver – Robert

TIME                       STOP

7:45         NVMS BUS GARAGE

7:52         LINDSAY RD

7:59         GARRISON RD

8:02         N. TELEGRAPH RD.

8:05         DEETER RD.

8:07         N. PASS RD.

8:11         N. PASS RD.

8:14         S. PASS RD.

8:19         S. PASS RD.

8:23         FROST RD.

8:26         4900 REESE HILL RD.

8:31         BISHOP RD.

8:33         4400 REESE HILL RD.

8:35         4300 REESE HILL RD.

8:36         ROCK RD.

8:37         FRONT ST.

8:38         NOBLE ST.

8:40         NOBLE AND SUMAS AVE.

8:42         SUMAS ELEMENTARY